Bal mumundan göz kremi.
Güzellik

Bal Mumu İle Göz Kremi Yapımı

Doğal malzemeler kullanarak kendi imkanlarımız ile evde bakım yapmak son zamanların en sevilen trendleri arasında. Doğalın saflığını ve hissettirdiği güvenilirliği yapay ürünlere tercih etme trendinin uzun yıllarca sürmesi en büyük temennimiz. 

Bal mumu yüzyıllarca güzellik ürünü olarak kullanılmıştır. Hatta bu güzellik ürünü aslında yaraların tedavisinde kullanılan tıbbi bir araç niteliği taşımaktaymış.  Bugün sizlerle oldukça hassas bir bölge olan göz çevresi için doğal bir göz kremi yapacağız.  Bölgenin hassasiyeti ve kişilerin ürünlere gösterebilecekleri alerjik reaksiyonların farklılıklarından dolayı kremin kullanılmadan önce bilek bölgesinde test edilmesi önem arz etmektedir.

Bal mumu ile göz kremi yapımı için gerekli malzemeler;

1 çay kaşığı bal mumu

1 yemek kaşığı naturel sızma zeytinyağı

Bal mumu ile göz kremi yapılışı;

1 çay kaşığı bal mumunu bil kasenin içerisine alıyoruz, kaseyi sıcak su dolu bir kaba yerleştiriyoruz ve bal mumunu karıştırarak benmari usulü eritiyoruz.

Eriyen bal mumunun içerisine 1 yemek kaşığı naturel sızma zeytin yağını katıyoruz ve karıştırmaya devam ediyoruz.  Kaseyi sudan çıkartıyoruz ve karıştırma işlemine devam ediyoruz. Burada en önemli olan ayrıntılardan biri bal mumu ile zeytin yağının özlerinin karıştırma yöntemi ile birbirine geçmesi. Karışımı soğumaya doğru temiz ve kuru bir krem kabına alıyoruz. Göz kreminiz bu miktarlarla bile uzun süre göz çevreniz için yeterli bakımı uygulayacaktır. Krem göz içi ile temas etmemelidir.

EN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir